Главная Аматорський футбол Полтавська область Футбольна академія "Ягуар" (Кременчук): швидкі, сильні, спритні

Футбольна академія "Ягуар" (Кременчук): швидкі, сильні, спритні

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx

Футбольна академія "Ягуар" (Кременчук): швидкі, сильні, спритні

Чотири роки тому у дитячо-юнацькому футболі 217-тисячного Кременчука, відомого індустріального центра на Полтавщині, з’явився новий амбітний проект – академія "Ягуар". Його появі слід завдячувати 27-річному вихованцю "Кременя" (Кременчук) Денису Сухоруку, який футбольного та менеджерського досвіду набував у Польщі. В інтерв’ю кореспонденту спецпроекту сайту FootBoom"Аматорський футбол" він розповів про етап становлення, сьогодення та завтрашній день "Ягуару".

- Денисе Олексійовичу, як наважилися на відкриття футбольної академії?

- Я свого часу, двадцятирічним, переїхав до Польщі, де близько чотирьох років грав за "Ягуар" (Гданьск) та займався футбольним

менеджментом в тамтешній академії. У ті роки розпочалася масова міграція населення з України до Польщі. Дуже багато моїх знайомих або ж знайомі знайомих почали звертатися до мене з проханням допомогти їм з командами, спортивними школами тощо. Тоді з президентом польської академії ми і розпочали напрацьовувати варіанти відкриття філіалу в Україні.

Футбольна академія "Ягуар" (Кременчук): швидкі, сильні, спритні - изображение 1

Мені дуже подобався формат функціонування "Ягуару" (Гданськ). Власне його приклад ми і унаслідували в Україні. Згодом мій задум підтримав мій товарищ Олексій Мовчан. Він одразу включився в ідею створення дитячої футбольної академії в нашому місті і всіляко підтримував проект. Ще граючи в Польщі, відкрили академію в Кременчуці. Наш "Ягуар" був заснований 31 липня 2017 року, а перше тренування відбулося приблизно 12-14 вересня. Наразі академія не є філіалом польського клубу, але ми дуже тісно співпрацюємо, і згодом буде багато цікавих новин і спільних проектів.

У 2019 році, знов таки, дякуючи досвіду та гарним знайомствам в інших країнах, відкрили компанію "Sports Development Group", котра займається менеджментом спортсменів, спортивними заходами та розробкою і просуванням діджитал платформ у сфері спорту.

- Щодо назви клубу, чому "Ягуар"?

- По -перше, як я вже казав, ми планували відкрити філіал однойменного клубу з Польщі. По -друге, не стали міняти назву і вирішили, що асоціація з одним із найбільш швидких, сильних та небезпечних хижаків буде дуже доречною для маленьких чемпіонів.

Футбольна академія "Ягуар" (Кременчук): швидкі, сильні, спритні - изображение 2

- Хто є керівниками академії "Ягуар" (Кременчук) ?

- На даному етапі я – президент академії. Олексій Мовчан – почесний президент, Олексій Сухорук – віце-президент. До наглядової ради академії входять: Євгеній Данилейко (діючий тренер академії) Максим Миронюк. Спортивний директор – Артем Стрижак.

- Скільки наразі нараховується дітей в академії, які функціонують вікові групи?

- На сьогодні в нашій академії у дванадцяти вікових групах займається близько 200-250 дітей, все залежить від пори роки ( як правило, взимку багато дітей хворіє або батьки перестраховуються, тому тоді кількість дітей від 4 до 6 років значно зменшується). Зазначу, що починаючи з цього року ми проходимо процес трансформації, відкриваємо свої двері в різних куточках міста, тож кількість наших учнів значно зросла. Ба більше, з 2022-го року "Ягуар" буде представлений не тільки в місті Кременчук, а й у інших населених пунктах.

- Познайомте з тренерським складом.

- В академії працює 12 наставників. Це:

 • тренер 2007/2008 р.н., а також групи 2014р.н. - Костиренко Віталій Олександрович.
 • тренер 2009-2010 р. н. - Шейко Дмитро Леонідович
 • Тренер 2011 р. н.- Галата Олег Вікторович
 • Тренер 2012/2013 р.н. (Крюків) - Данилейко Євгеній Миколайович
 • Тренер 2012/2013 р.н. (Центр) - Сокуренко Андрій Олександрович
 • Тренер 2012/2013 р.н.(Молодіжний) - Сокуренко Андрій Олександрович
 • Тренер 2014 (Центр) - Костиренко Віталій Олександрович
 • Тренер 2014/2015 (Крюків) - Голубенко Ярослав Станиславович
 • Тренер 2015 (Центр) - Гуненко Ярослав Юрійович
 • Тренер 2015/2016 (Крюків) - Данилейко Євгеній Миколайович
 • Тренер проекту "Ягуар Кідс" - Боженко Максим Володимирович

- Де базуєтесь, тренуєтесь, граєте?

- Клуб має футбольні локації в трьох частинах міста: Крюків – СК "Вагонобудівник", Центр – Кременчуцький льотний коледж, Молодіжний – СК "Нафтохімік".

Футбольна академія "Ягуар" (Кременчук): швидкі, сильні, спритні - изображение 3

- В яких змаганнях представлені команди "Ягуару"?

- Юнацькі команди виступають на змаганнях різного рівня: міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних (маленькі "ягуари" захищали честь України на турнірах у Польщі та Болгарії). Є також дорослий "Ягуар", який грає в чемпіонаті Полтавської області.

- Можна трохи детальніше про дорослу команду, яка цьогоріч дебютувала у чемпіонаті Полтавської області.

- Ох, обласна команда – це окремий біль. Дуже багато сил покладено на створення та розвиток цього проекту. Створили ми цю команду спільно з моїм товаришем Антоном Чмельовим. За підтримки, знов таки, мого товариша та співзасновника академії Олексія Мовчана. Доросла команда з’явилася для того, щоб стати сходинкою до професіонального футболу для майбутніх випускників академії. Грають за неї вихованці кременчуцького футболу, деякі з них у минулому професійні гравці – хтось грав за "Ворсклу", "Говерлу", "Кремінь", дехто за кордоном, є хлопці, котрі прийшли з різних аматорських колективів. Всі вони – наші гарні знайомі. Коли почули, що готується подібний проект навіть не питали за гроші, з радістю прийняли запрошення представляти наш клуб. Були й такі, що самі дзвонили і пропонували свої кандидатури. Тренер команди – один із засновників академії, а нині член наглядової ради – Євгеній Данилейко.

- Чи задоволені ви результатом "Ягуара" у чемпіонаті Полтавщини?

- Результати трохи незадовільні. Чесно кажучи, ставили завдання потрапити до вищої обласної ліги, але цього не вдалося зробити. Але я добре розумію що, на побудову якісного проекту треба багато часу, тому стискаємо зуби і працюємо над помилками і майбутніми звершеннями! Все найкраще попереду!

- Вже хтось із вихованців "Ягуару" заграв на професіональному рівні?

- Академії всього чотири роки, тому зарано казати про випускників. Ще пару років треба почекати і будуть перші плоди.

 

 

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Стрічка новин
07 вересня
22 липня
02 квітня
07 лютого
06 лютого
31 січня
23 січня
29 грудня
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения